Son yıllarda cilt yenileme ve gençleştirme anlamında uygulanan estetik yöntemlerde göze çarpan çok dikkat çekici gelişmeler söz konusu olmaktadır. Bu alandaki pratik ve etkili çözümlerle beraber, pek çok kişi estetik uygulamalara daha sıcak yaklaşmaya başlamıştır. Artık estetik yöntemlerin zaman kaybına neden olmaması ve kişilerin rutin yaşantılarına olumsuz etki etmemesi gibi avantajları nedeniyle, estetik uygulamalarda da artış gözlemlenmektedir.

 

            Birçok ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemini büyük bir özen ve başarıyla uygulayan Uzm. Dr. Hande Ulusal, botoks ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunmaktadır. Uzm. Dr. Hande Ulusal'ın hassasiyetle uyguladığı botoks tekniği ile ilgili açıklamaları aşağıda yer almaktadır;

 

 Botoksun Tanımı ve Botoks Uygulamasının Niteliği,

 

            Botoks nedir? Uzm. Dr. Hande Ulusal, botoks uygulamasını, kas hareketlerinin geçici olarak engellenmesine yönelik bir uygulama olarak tanımlamakta ve çoğunlukla; alındaki ve kaş arasındaki kırışıklıkların, göz çevresi çizgilerinin ve boyunda görülen dikey çizgilerin azaltılması amacıyla kullanılan bir uygulama olduğuna dikkat çekmektedir.

 

            Deneyimli doktor, mimiklere bağlı oluşan tüm çizgi ve kırışıklıkların yok edilmesinde çok etkili bir teknik olan botoksun, ince iğneler kullanılarak etken maddelerin kaslara enjekte edilmesi suretiyle uygulanan bir işlem olduğunu ve etkilerinin ise uygulamadan sonraki 4 - 7 gün içinde görülmeye başlandığını vurgulamaktadır.

 

            En iyi botoks doktoru İstanbul arayışı olanlar, Uzm. Dr. Hande Ulusal'ın kliniğini ziyaret edebilirler. Yenibosna Bahçelievler'de bulunan kliniğinde verdiği kaliteli hizmetleriyle adından söz ettiren Uzm. Dr. Hande Ulusal ve hizmetleri hakkında "www.handeulusal.com" web sitesinden tüm detaylar edinilebilir.

 

 Botoks Nasıl Etki Etmektedir?

 

            Başarılı doktor Uzm. Dr. Hande Ulusal'a göre botoks, kaslar ile sinirler arasında var olan iletime engel olarak, bir diğer ifadeyle sinirlerin emirlerinin kaslara iletilmesine engel olarak, kasların geçici bir süreyle kasılma işlevini bırakmasını sağlamaktadır. Uzman doktor, böylece, kasılmanın oluşturduğu mimik çizgilerinin, kasılmanın engellenmesi ile hafiflediğini açıklamakta ve botoksun yaygın bir şekilde tercih edilmesinin nedeninin, mimik çizgilerinde ve kırışıklıklarda gösterdiği bu etkili sonuç olduğunu vurgulamaktadır.

 

            Botoks fiyatları yenibosna denildiğinde, işlemin ve uygulanacak bölgenin niteliğine göre değişkenlik gösterdiğinden bahsedilebilir. "www.handeulusal.com" web sitesinde bulunan iletişim bilgileri aracılığıyla klinikle irtibat kurularak, fiyat ve merak edilen tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir.