Dijital pazarlama istatistikleri firmaların rotasını video pazarlamaya çevirmesi gerektiğini işaret ediyor. Son istatistiklere göre her gün 500 milyon insan Facebook videolarını izliyor. Üst düzey yöneticilerin ise % 59’u kendilerine gelen videoları faydalı bulduğunda meslektaşları ile paylaşıyor. Ayrıca video içeren web adreslerinde insanların daha fazla zaman geçirdiği de bu istatistiklere yansıyor. Bu nedenle firmaların her türlü video içeriklerini pazarlama stratejilerine dahil etmesi gerekiyor.

Bu durumda firmaların tanıtım filmi çekimlerini de ihmal etmemesi lazım. Özellikle ürün ya da hizmet tanıtım videoları insanlarda güven uyandırma konusunda son derece etkin bir yöntem olabiliyor. Ancak rekabetin son derece güçlü olduğu video pazarlama alanında hazırlanan tüm videoların profesyonel ekiplerin imzasını taşıması ve hedefe yönelik olarak hazırlanması da büyük önem taşıyor.

Profesyonel Video Pazarlama Stratejileri Oluşturun

Günümüzde satış odaklı stratejileri internetten bağımsız düşünmek olanaksız. Sanal ağda sadece mevcut olmak yetmiyor. Aynı zamanda potansiyel müşterilerin reel müşteriye dönüşmesi için video pazarlama ile doğru hamlelerin yapılması gerekiyor. İşte bu noktada devreye başarısını kanıtlamış olan video pazarlama ajanslarının girdiğini belirtebiliriz. Son dönemde Vimark çok daha fazla ön plana çıkmaya başladı.

Aktif bir kadro ile hizmet veren Vimark tanıtım filmi çekimlerinin yanı sıra kurumsal film çekimleri ya da event çekimleri gibi video içeriklerini de profesyonel ve amaca uygun bir formda hazırlıyor. İnfografik videolar ya da fayda videoları ile mevcut parametrelere uygun bir video pazarlama stratejisinin oluşturulmasını sağlıyor.

Son olarak hazırladığı müşteri memnuniyet videoları ile sektörde büyük yankı uyandırması da firmaların rotasını Vimark gibi profesyonel ajanslara çevirmesini beraberinde getirdi. Artık videoların pazarlama stratejilerinden bağımsız bir şekilde düşünülmesi olanaksız. Ancak firmalar için kendi kadrolarını kurmaları epey zaman gerektiriyor. Bu noktada profesyonel firmalardan destek almak çok daha cazip bir seçenek olabiliyor.

Vimark gibi video pazarlama sektörünün nabzını çok iyi kontrol edebilen ve tüm parametrelere hakim olan ajanslardan yardım alınması, çok daha başarılı bir satış grafiği yakalanması gibi neticeleri doğurabiliyor. Artık videoların çok daha etkin bir şekilde kullanılmasının zaruri olduğu bir dönemdeyiz. Tüm firmalar pazarlama stratejilerini bu doğrultuda yeniden gözden geçirmeli.