Yılın her mevsiminde her kıyafetinizin altına uydurabileceğiniz bir topuklu ayakkabı modeli varsa o da stiletto modelleri diyebiliriz. Yaz-kış trendliğinden bir şey kaybetmeyen bu modeller, zarif, şık ve günlük kombinlerinizde bile stil sahibi kadınların tek tercihi olmaya devam ediyor.

Her kadının dolabında bulunması gereken, sadece elbiselerle değil günlük hayatta Jeanlarla de kombinleyebileceği ve sokak modasında uyumlu olan stiletto modelleri ayakkabılardır. Ayak numaranız ve ayak şeklinize göre her tür stiletto çeşitleri bulabilirsiniz. Eğer ayak numaranız büyük ise çok uzun sivri formlardan kaçınıp ve daha kısa sivri burunları tercih etmenizde fayda var. Eğer Taraklı bir ayak yapınız varsa, uç kısmı biraz daha geniş ve yuvarlak olan stilettoları tercih etmelisiniz. Ayak Numaranız ve ayak şeklinize göre her tür stiletto çeşitleri bulabilirsiniz. Eğer ayak numaranız büyük ise çok uzun sivri formlardan kaçınıp ve daha kısa sivri burunları tercih etmenizde fayda var.

Eğer Taraklı bir ayak yapınız varsa, uç kısmı biraz daha geniş ve yuvarlak olan stilettoları tercih etmelisiniz. Ayakkabı alırken özellikle topukların sağlamlığına ve ayakkabıyı giydiğinizde rahatlığına bakmalısınız.

Sağlam Modeller Hakkında

Sağlam olmayan ayakkabı iskeleti ve oynayan topuklar sizin hem düzgün yürüyememenize, hem de çok çabuk yorulmanıza yol açacaktır. Bununla birlikte yürürken komik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eğer ilk kez stiletto modelleri ayakkabı giyecekseniz, mümkün olduğunda alçak topuklu bir model seçerek başlayın ki hem rahat yürüyüp hem de ayak ve bacak ağrısından kurtulmuş olursunuz. Hayatınız boyunca birçok bu model ayakkabı sahibi olacaksanız ve sıra uzun topuklulara da gelecek. Alçak ya orta boylu topuklarda yürümeye alıştıktan sonra uzun topuklulara zorlanmadan geçtiğinizi görecekseniz. Bir stiletto ayakkabının iyi gözükmesi için ayağınızı sarması, potlukları olmaması gerekir. Ayağınızı ayakkabıya alıştırmak için dışarıya giymeden önce bir süre evde kullanabilirsiniz. 4-5 gün boyunda, günde 20 dakika boyunca evde ince çorapla giyerek esnettiğiniz stillettonuzun ayağınızın formunu almaya başladığını göreceksiniz. Ayağınızın formunu alan ayakkabınız la gün içinde daha rahat hareket edebilirsiniz. Özellikle stiletto modelleri giyerken dik durun. Kambur durmak vücut ağırlığınızı ayakkabının ön tarafına vermenize neden olacaktır ve bir süre sonra ayak parmaklarınızdan bacaklarınıza doğru gelen bir rahatsızlık hissedeceksiniz. Dik durduğunuzda ağırlığınız dengeli olarak ayak kısmına dağılacak ve ayağınızın herhangi bir kısmında ağrı hissetmeyeceksiniz.

Dik durmanın sizi daha alımlı ve daha şık bir görüntü verecek olması da sizi diğer bayanlardan farklı kılmaktadır. Bu model ayakkabıların yeri kadınlar için çok ayrıdır. Çünkü cesaret ve yetenek göstergesidir. Sizde bu ürüne sahip olmak istiyorsanız sitemizden ürünlerimize göz atabilirsiniz. Sitemize gitmek için http://www.selinshoes.com/bayan-stiletto adresine girmeniz yeterli olacaktır.