Diğer bütün asma tavan sistemlerinin dışında farklı özellikler taşıyor, baffle tavan sistemleri.

 

Diyelim ki; iş yerinize özel mimari düzenlemeler yaptırmak istiyorsunuz. Sıra geldi tavan kısmından geçen bina donanımlarına ilişkin kablo, boru gibi uzantıların gizlenmesine. Bu iş için yaygın olarak asma tavan sistemleri kullanılıyor. Asma tavan sistemlerinin pek çok çeşidi bulunuyor.

 

Ama eğer özel bir konsept oluşturmak, farklı modern bir görüntü ortaya koymak istiyorsanız size tavsiyemiz: Baffle Asma Tavan!

Peki Nedir Baffle Tavan?

Bu sistemde diğer sistemlerin aksine tavanı tamamen kapatan alçıpan, ahşap, metal, taşyünü panellerin yerine belirli aralıklarla dikey yerleştirilmiş paneller bulunuyor. Önce tavana belirli aralıklarla pimler yerleştiriliyor, bunlardan aşağıya “askı teli” denen aparatlar sarkıtılıyor ve özel olarak tasarlanarak üretilmiş paneller de tavana ve bu askı tellerine dik olarak sırayla monte ediliyor.

 

Hem panellerin imalatında malzeme ve tasarım olarak ortaya konan çeşitlilik hem de uygulama esnasında yaratılabilecek şekiller açısından sunduğu zenginlikle baffle tavan sistemleri konsept tasarımların vazgeçilmez birer parçası oluyor. Tavanda oluşturulan ayrıcalıklı bir görüntüye bir de panellerle tavan arasındaki boşluk vasıtasıyla yaratılan derinlik hissi eşlik ediyor.

 

Baffle tavan panellerinin malzemeleri ise genel olarak alüminyum ve paslanmaz galvaniz çelik olarak karşımıza çıkıyor. Aslında ahşap olanları da mevcut ama hem pahalı hem daha çok bakım gerektiriyor hem de daha kısa ömürlü.

 

Sonuç olarak verdiğimiz linkten ( https://yefyapi.com.tr ) bir bakın çeşitlerine, uygulama resimlerine ve sonra kararınızı verin baffle mı yoksa diğer sistemler mi?