Lake Kapaklarda Alışılmışın Dışında ve Tarz Yaratan Renkler

 

 Kendi segmentinde lider firma konumunda olan Şirin Mimarlık Ahşap Ürünleri, 1978 yılından itibaren mobilya ve mobilya parçaları üretimi konusunda standartların üzerinde hizmet vermektedir. Öne çıkan hizmetlerinden biri ise lake kapat üretimidir. Kişiye özel renk tasarımları ile fark yaratan Şirin Mimarlık, kaliteyi dekoratif bir biçimde sunmaktadır.

             

            Ham maddesi MDF ( sıkıştırılmış ahşap parçalar ) olan lake kapaklar, astarlama işleminden sonra boyaya hazır hale gelir. Bu aşamada seçilecek boyama yöntemi ve boya tipi oldukça önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı boyalarla hazırlanan lake kapaklar oldukça şık bir görünüme kavuşabilir. Şirin Kapak, renk seçenekleri konusunda oldukça zengindir.

 

            Özellikle mutfak ve banyo gibi nemli ve ıslak ortamlarda tercih edilen lake kapaklar, polyester astarın MDF yüzeyini yüzde yüz oranında kaplaması sayesinde nem, buhar ve su gibi istenmeyen durumlardan etkilenmeden uzun yıllar sağlamlığını korur. Ayrıca seçilen renklerle bütünleştirilen tasarımlar kullanılan ortamda şıklığı ön plana çıkararak hayatın her köşesinde kalitenin hissedilmesini sağlar. Özellikle mutfak ve banyolarda ferah, ışıltılı ve parlak renkler temizliği yansıttığından dolayı lake kapaklar ve lake kapaklara uygun renkler oldukça kullanışlı olacaktır. Kullanılan malzemenin yapısından dolayı kolay temizlenebilen lake kapak sistemi, hijyenik bir kullanıma olanak sağlar.

 

 Lake Kapaklarda Renk Kartelası

 

 AnchorLake kapak kullanmak isteyen kişiler, diğer kapak modellerinin aksine sınırsız renk seçenekleri ile karşılaşırlar. Renk seçiminde, tüm dünya tarafından kabul edilmiş uluslararası Anchorlake kapak renk kartelası kullanılabilir. Bununla birlikte lake kapakların kullanılacağı alanlardaki renk uyumları göz önüne alınarak da renk seçimi yapılabilir.

 

            Sınırsız renk seçeneği arasından müşterinin isteği doğrultusunda renkler seçildikten sonra, birbirinden farklı boyut ve modellerde MDF kapaklara uygulanan boyalar, lake kapakları tamamen kişiye özgü hale getirmektedir. Böylece günlük kullanımda en çok görülen mobilya parçaları, seçilen renklerle birlikte tarz bütünlüğü sağlayarak ortamın havasını değiştirir.

 

            Lake kapak yapımının tüm aşamalarında kullanılan boya ve malzemeler insan sağlığına zarar veren maddeler içermemektedir. Böylece kullanım alanındaki ihtiyaçlara ve kişisel zevklere yönelik olarak hazırlanan lake kapaklar güvenle yaptırılabilir, uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilir.

Kaynak: http://sirinkapak.com/