Kocaeli'de polis ekiplerinin genel bilgi tarama (GBT) işlemi yapmak istedikleri kişinin direnmesi sonucu çıkan arbedede darbedildiği iddialarına ait dava açıldı.

 

Gölcük Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, 4 Eylül Pazartesi günü Merkez Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde görevli olan yunus timlerinin Cevat A.' yı usulüne uygun şekilde durdurarak kimlik sorgusu yapıldığı belirtildi.

Polis ekiplerine kimliğini göstermekte direnen Cevat A. üst araması sırasından saldırgan tavırlar gösterdiğini dile getiren açıklamada, polis ekipleriyle arbede yaşandığı kaydedildi.

Açıklamada, Cevat A. polis merkezine götürerek ifadesinin alındığı ve yaşanan arbede sonucu şahısta ve görevli polise memurunda darp izleri oluştuğu belirtildi.

İhtiyaç duyulan doktor raporlarının alınmasın ardından olayın adli makamlara intikal ettiğini vurgulanan açıklamada, 'Adli soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca Kaymakamlık makamınca polis memurları ile ilgili idari soruşturma başlatılmış ve gereği en kısa zamanda yapılacaktır. ' ifadeleri kullanıldı.