Özellikle İnşaat sektöründe kullanılan vinçler ayrıca nakliye, bakım, temizlik ve onarım sektöründe de kullanılmaktadır. Sepetli vinç türleri bakım ve temizlik alanlarında kullanılırken diğer vinç türleri ağırlıklı olarak inşaat işlerinde kullanılmaktadır. Yapılmak istenen işin türüne uygun vincin seçilmesi ve kiralanan vincin hem güvenlik hem de verimlilik açısından en uygunu işlerde kullanılmalıdır.

Vinç Türleri

Sepetli Vinç denilen türdeki vinçlerin üzerinde bulunan korunaklı bölümle asansör gibi yapılması düşünülen, temizlik, bakım ve onarım işleri güvenli şekilde yerine getirilmektedir. Bu tarz vinçler binanın boyutuna göre farklı uzunluklarda olabilmektedir. Hiyap Vinç ise özellikle yük taşıma işlemlerinde kullanılmaktadır. Araç üstü vinçlerin en önemli markalarından olan Hiab - İsveç markası olup - adıyla özdeşleşen kalite ile beden gücünden ve zamandan tasarruf ettirerek ağır eşyaların kolayca taşınmasını sağlamaktadır.

Hiyap vinçlerinden, işinize en uygun vinci kiralık vinç içerisinden seçip işinizi uygun şekilde görebilirsiniz. Tek veya çift kırmalı olabilen bu vinç türünde ister standart ister daha zor, hareket kabiliyeti güç ve yüksek yerlere taşıma işlevini yapabilirsiniz. www.sepetlivinckiralama.net adresi üzerinden mobil vinçlerden dilediğinizi vinç kiralama işlemi ile kiralar, zamanınızdan ve iş gücünüzden tasarruf edersiniz.

Her ihtiyaca Uygun Vinç Modelleri

Jumbo Sepetli Vinç modelleriyle yüksek mesafelerdeki tüm inşaat ve bakım işlerinizi, çalışanlarınız güvenle yapabilmektedir. Tüm koşullarda uygun ve güvenle çalışma imkanı sağlayan bu vinçler özellikle dış cephe temizlik, bakım, fuar alanı kurulumunda kullanılmaktadır. Çalışma riskini asgariye indiren vinçlerin kullanım amacına göre türleri olmakla birlikte çalışma alanının dengenin sağlanmasını maksimum düzeyde tuttuğunu söylemek gerekir. Mobil Vinçler ise her yere hareket edebilen, paletli veya tekerlekli olabilmektedir.

Ağırlıklı olarak inşaat ve makine nakliyesinde, işlerinde kullanıldığı gibi ev - ofis eşyalarının taşınması amacıyla da kullanılabilmektedir. İstenilen yükün dilenen yere taşınmasını sağlayan mobil vinçlerin de kullanımın kolay olması, güvenli ve riski en aza indirmesi, kısa mesafelerdeki yüklerin ulaşımına uygun olması fayda sağlamaktadır. Ayrıca makaslı platformlardan da bahsetmek gerekir. Binaların gerek iç gerekse de dış mekanlarında, özellikle de temizlik ve bakım amaçlı kullanılan bu platformlar mobil olmamakla birlikte "örümcek" adıyla da anılmaktadır.