Gündemi yakından takip etmek isteyen kişiler için en avantajlı ortam internettir. Zira internet, başka haber kaynaklarına kıyasla çok daha hızlıdır. Gazeteler ve televizyon genelde bir gün önceden gelirken, internetteki haber siteleri, gündemin nabzını tutmaktadır. Bu nedenle haberleri, detayları ile okuyup, gündemi takip etmek isteyen kişilerin birinci tercihleri, haber siteleri oluyor. Zengin haber içeriğiyle dikkat çeken, lizkur.com, gerek ekonomi gerekse de gündem haberleriyle oldukça ziyaretçi çeken bir site durumundadır. Herkesin dilinde olan, döviz kuru siteden anlık olarak takip edilebiliyor. Ayrıca, gündemdeki en son gelişmeler, sitede okunabiliyor.

Ekonomi Haberleri

Ekonomi birçok insanın merak duyduğu bir alandır. Ne var ki, ekonomi haberlerinde kullanılan dil insanları bu haberleri okumaktan uzaklaştırır niteliktedir. Zira, anlaşılması zor, kavramlar ve teknik terimler sıradan insanları zorlamaktadır. Site bu konuda benzerlerinden ayrılıyor. Detaylı haber içeriklerini, sade ve anlaşılır bir dille okuyucusuna aktarıyor.

Güncel Siyasi Haberler

Ekonomi, çoğu zaman siyasi eylemlerin bir sonucu olarak belirlenmektedir. Bu nedenle, sitede ekonomi gündeminin yanı sıra güncel siyasi haberleri de okumak mümkündür. Üstelik, sitede yer alan haberler, ülkemizin gündemi ile sınırlı değil. Dünyanın çeşitli ülkelerindeki yeni ve önemli haberler ile kriz bölgelerindeki son durum, siteden takip edilebiliyor.

Sektörel Bazda Ekonomi Haberleri

Site, genel geçer haberler yerine, ekonomiyle ilgilenen kişilerin bilmek isteyeceği bilgileri okuyucusuyla paylaşıyor. Dolar, Euro, Sterlin gibi para birimlerinin güncel değerleri ile beraber, altın fiyatları da anlık olarak takip edilebiliyor. Site, "kuyumculuk" sekmesi tıklandığında, sektördeki tüm gelişmeleri okuyucusuyla paylaşıyor. Enerji ve inşaat gibi, önemli sektörler ile bilişim alanındaki gelişmeler, sitede yer alan içeriklerdir. Kaliteli ama kolay anlaşılır ekonomi haberleri sayesinde adından söz ettirmeyi başaran, site giderek haber çeşitliliği sağlıyor.