İnsanların ihtiyaçları sınırsızdır ve sürekli artarak devam etmektedir. Son yıllarda insanlar yeni yapılan binalarda akıllı ev otomasyon sistemlerini aramaktadır. Akıllı ev otomasyon sistemleri bireysel olarak daire bazında yapılabildiği gibi akıllı bina otomasyonu olarak bina geneline de yapılabilmektedir. Bina otomasyonu sisteminde bina güvenlik sistemleri olarak kullanılır. Bina giriş ve çevre güvenliği için kamera sistemleri, otopark kapısı açma kapama sistemleri bina güvenlik sistemlerini oluşturmaktadır. Interpoint Teknoloji şirketi İstanbul’da hem bina hem da daire içi akıllı ev sistemlerini ayrı ayrı yapıyor.

Akıllı Evler

Akıllı ev otomasyonları insanlara konforun yanı sıra çok sayıda faydada sağlamaktadır. Sağladığı faydaların başında güvenlik ve tasarruf gelmektedir. Akıllı bina otomasyonları da genellikle güvenlik amacıyla yapılmaktadır. Binalara yabancı kişilerin izinsiz girişi önlemek, bina otoparkına tanımsız olan araçların girişini önlemek için yapılmaktadır. Ayrıca bina içerisinde herhangi bir gaz sızıntısı, su kaçağı ya da yangın gibi durumlarda akıllı bina otomasyonunun devreye girmesiyle erken uyarı sistemini devreye sokmakta ve tehlikeleri önlemektedir. Aracınız ile binanıza yaklaştığınızda otopark giriş kapısı sizi algılayacak ve otomatik açılacaktır.

Sistem Kontrolü

Interpoint Teknoloji tarafından yapılan akıllı ev sistemlerinde, sistem bireysel daire için yapılmış ise tüm kontrol size verilecek ve siz tüm ayarlamaları sistem kontrolünü yapabileceksiniz. Akıllı bina sistemlerinde bina giriş kontrolü, otopark kapı kontrolü ve kamera takip kontrolü binada oturan tüm kişilere tanımlanacaktır. Binada oturan kişiler arabaları ile geldiklerinde otopark kapısının otomatik açılması gerekir. Ayrıca herkes bina güvenlik kameralarına erişim yapabilmeli ve kontrolleri yapabilmelidir.

Sistemin Faydaları

İnsanlar bir iş yapmadan önce geniş araştırmalar yaparlar. Akıllı ev sistemleri için https://e-akilliev.com sitesinde bulunan bilgileri inceleyebilirsiniz. Akıllı ev sistemlerinin faydaların sınırlandırmak mümkün değildir. Konfor faydası, güvenlik faydası ve tasarruf faydası bulunmaktadır. Evinizde istediğiniz tüm sistemleri oturduğunuz yerden bir tuş ile çalıştırabildiğiniz için büyük konfor sağlayacaktır. Evinizde oluşabilecek tüm gaz, su, elektrik tehlikelerine karşı büyük güvenlik önlemi oluşturacaktır. tasarruf olarak gereksiz enerji harcanmasını önleyeceği için gaz, su, elektrik faturalarında büyük tasarruflar oluşturacaktır.