Son yıllarda dünyanın her yerinde büyük bir furya yaratan animeler, doğu dünyasının sanat ve kültürünün batı dünyasına somut biçimde etkisini gösteriyor. Animelerde işlenen konulardan, çeşitli detaylara kadar her bir hususu batı dünyası sanatlarında etkin biçimde görmeye başladık. Özellikle senaryo, konu ve karakter konusunda çok sığ kalan batı dünyası sinema ve televizyonları animelerden alıntılar ve uyarlamalar yapıyor. Bu durumda animelerin başarısını ve kalitesini somut bir şekilde gösteriyor. Bu konudaki en iyi örneklerden birisi de OnePiece isimli animedir. Anime tutkunlarının büyük bir keyifli takip ettiği animeler arasında bulunan OnePiece isimli anime, 17 yaşındaki Luffy’ in maceralarını konu ediniyor. Şeytan meyvesini yiyerek, doğaüstü güçlere kavuşan Luffy’ in kurduğu Hasır Şapka Korsanları grubuyla çıktığı dünyanın en büyük hazinesini bulma yolculuğunu One Piece izle seçeneğiyle online olarak takip edebilirsiniz.

Anime tutkunları için ayrı yeri bulunan yapımlardan birisi olan Dragon Ball da izle seçeneği seçeneğiyle internette bulunuyor. Dragon Ball izle seçeneği ile 12 yaşındaki Son Goku’ nun aksiyon dolu maceralarına dahil olabilirsiniz. Dedesinden yadigar kalan 4 yıldızlı topu için dünyanın farklı yerlerinden tehlikeli insanların peşine düştüğü Goku, dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşını dilemek amacıyla yola çıkan Bulma’ nın kendisini bularak, ikna etmesiyle topların geri kalanını bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Sıradışı detayları ile her bölümünde heyecanı daha da yukarıya taşımayı başaran Dragon Ball ile doğu dünyasının kültürüne dair pek çok detay karşımıza çıkıyor.

En sevilen ve en popüler animelerin en başında DeathNote geliyor. ABD’ de Netflix tarafından uyarlaması çekilen DeathNote, her yaş grubundan kişiye hitap eden bir animedir. YagamiLight isimli yakışıklı ve zeki bir öğrencinin okul bahçesinde bulduğu ve bir şinigami tarafından düşürülen, yapıma da adını veren DeathNote isimli defteri bulmasıyla başlar. Bu defter sayesinde çok özel bir güce sahip olan Light’ in gücünü ve yapabildiklerini fark etmeye başlamasıyla birlikte giriştiği eylemlerin doğruluğu, ahlaki ve dini yönleri konusunda sorgulamalara itiyor. Tüm bu sorgulamaları daha çarpıcı şekilde izleyiciye yansıtmayı sağlayan onun tam tersi pozisyonda bulunan ve onun peşine düşen “L” karakteriyle birlikte anime çok daha renkli bir hale geliyor. Her yeni bölümünde adeta iki karakterin zeka dolu planlarıyla birbirlerine karşı verdikleri mücadele büyük bir heyecanla merak ediliyor. Bu heyecan dolu yapım Death Note izle seçeneği ile her zaman internetten izlenebiliyor.