Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleri, büyü, musallat ve paranormal olaylarda gösterdiği başarılı çalışmalarıyla basında ve kamuoyunda sıkça gündeme gelen Aydınlı Mehmet Hoca’ya ilgi büyüyor.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde merkez çalışma ofisi bulunan Türkiye’nin yaşayan tek Havas Alimi Mehmet Pala’nın kapısında günün her saati kuyruk yaşanıyor. Başta Aydın ve çevre illerden olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından manevi rahatsızlıkları olan hastaların ziyaret ettiği Aydınlı Mehmet Hoca’dan randevu almak neredeyse imkansız. Yanında çalışan 12 kişi tarafından randevuların organize edildiği öğrenilen ünlü hocanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar hastalarla ilgilendiği, bazen günlerce tedavi merkezinde hasta kabul ettiği bilgisine ulaşıldı.

Sara, MS, aile içi geçimsizlik, manevi rahatsızlıklar, musallat, nasipsizlik gibi konularda vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştığı öğrenilen ünlü Alimi sık sık basında gören hastaların randevu almak için adeta birbirleriye yarıştığı öğrenildi. Türkiye’nin Bodrum, Denizli, Mardin gibi bazı illerinde şubeleri bulunan ünlü Havas Aliminin vaktinin büyük çoğunluğunu merkez olarak belirlediği Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde geçirdiği bilgisine ulaşıldı.

Çok sayıda ünlü isim ziyaret ediyor

Öte yandan Türkiye’nin yakından tanıdığı Aydınlı Mehmet Hoca’yı sanat ve iş dünyasından çok sayıda tanınmış ismin ziyaret ettiği öğrenildi. Ünlü hocayı ziyaret edenlerin arasında dizi oyuncuları, iş adamları ve sanat dünyasından tanınmış isimlerin olduğu öğrenildi.

Resmi izinle çalışıyor

Aynı zamanda vergi mükellefi olarak devlete vergisini ödeyen Havas Alimi Aydınlı Mehmet Hoca’nın resmi izinle çalıştığı, yaptığı işin tamamen yasal olduğu öğrenildi. 24 saat güvenlik kamerasıyla izlenen tedavi merkezinde doktor raporu görmeden alternatif tedavi yöntemlerini denemeyen Mehmet Pala’nın fal baktırmak, gelecekten bilgi almak gibi talepleri olanları net bir dille geri çevirdiği kaydedildi.

Dünyanın dört bir yanından gelen var

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bulunan merkezin kapısında günün her saati yoğunluk yaşanırken dünyanın çeşitli yerlerinde Pala’yı ziyaret etmeye gelenlerin olduğu bilgisine ulaşıldı. Bozdoğan esnafıyla görüşme yapan muhabirimizin edindiği bilgiye göre Aydınlı Mehmet Hoca’yı ziyaret etmek için Bozdoğan ilçesine gelen ziyaretçilerin esnafa büyük katkısı olduğu, yaşanan yoğunluğun ilçeye faydası olduğu öğrenildi.

Mehmet Pala’nın merkezinin Bozdoğan’da olması nedeniyle mutlu olduklarını ifade eden Bozdoğan esnafı, “Hocamızın sayesinde ilçemiz tanıtılıyor. Buraya insanlar akın akın gelerek hocamızı ziyaret ediyor. Sıra almak için gelenler, randevu saatini bekleyenler çarşıda gezerek esnaftan alışveriş yapıyor. Neredeyse hocamızın kapısında izdiham oluyor ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler geliyor” ifadelerini kullandı.