Kocaeli Ajans

Son Dakika Kocaeli Haberleri

Lastik kaplama hakkında genel bilgiler

Lastik kaplama hakkında genel bilgiler

Lastik kaplama, maliyet avantajı sağlayan bir uygulamadır. Lastiğin dış yüzeyini kaplanması olarak yapılan bu işlemi çok eski tarihlere dayanır. Eskiyen lastiğin dış yüzeyinin kaplanması işlemi ile lastikler kullanışı ve dayanıklı hale gelir.

Lastik, doğada kendiliğinden yok olmayan ve petrol temeli ile üretilen bir üründür, lastik kaplama sayesinde maliyet avantajı sağlanırken doğaya da katkıda bulunulur. Bu sayede petrol kaynakları lastik üretimi için daha az kullanılırken, doğanın ve çevrenin de korunması da sağlanmış olur.

Lastik kaplama için ülkemizde sıcak ve soğuk kaplama yöntemleri uygulanmaktadır. Bununla birlikte dünyada uygulanan lastik kaplama yöntemler; Sıcak kaplama, Remix kaplama, Soğuk kaplama ve Orbit kaplama şekkindedir.Lastik kaplama sürecinin son aşaması olan kontrol aşamasında, lastiğin halen sıcakken kontrolleri yapılır. Lastiklerde olan tüm hatalar sıcakken kendini şişerek belli eder. Bu nedenle son kontrol aşaması sıcakken yapılır. Lastiğin tüm bölgeleri, yapılan tamirler ve astar bölümü detaylı olarak kontrol edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*