Kocaeli Ajans

Son Dakika Kocaeli Haberleri

Avrupa’nın Başkenti: Berlin

Avrupa’nın Başkenti: Berlin

Tarihi dokusuyla dikkat çeken Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Berlin, Almanya’nın ve hatta Avrupa’nın önde gelen politik, kültürel bir başkenttir.

II. Dünya Savaşı’nda sonra küllerinden yeniden doğan Berlin, pek çok sayıdaki müzesi ve sanat galerileriyle her yıl binlerce turistin ziyaretine ev sahipliği yapar.  Karasal iklimin baskın olduğu şehri  yaz ayında ziyaret edecek dahi olsanız yanınıza hırka, ceket almanızı tavsiye ederiz. Anadolu Jet Berlin uçak bileti alarak keyifli bir Berlin gezisinin ilk adımını tamamlayabilirsiniz.

Avrupa’nın bohem şehri Berlin’de birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. İstediğiniz tarzda ve bütçenize uygun bir otel bulmak konusunda hiç zorlanmayacaksınız. Kişiden kişiye göre değişebilir olsa da Berlin, diğer Avrupa şehirlerine kıyasla daha uygun bir şehirdir. Berlin’de ulaşım ağı gelişmiş olduğu için metro kullanarak istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda artan popülerliği ile turist sayısında yoğun bir artış yaşanmaktadır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turistlerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalan şehirde tatil için avantajlı erken dönem rezervasyonlardan faydalanabilirsiniz. En uygun uçak bileti satın almakve en uygun oteller için erken rezervasyon maddi olarak ve istediğin zamanda tatil yapma imkanı sunduğu için oldukça önemlidir.

Berlin’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Brandenburg Kapısı
  • Alman Parlamento Binası
  • Alexanderplatz
  • East Side Gallery
  • Checkpoint Charlie
  • Müzeler Adası
  • Currywuest ve daha fazlası…

Birbirinden güzel ve etkileyici müzeleri, caddeleri, binaları, meydanları ve tarihi yapıları ile ünlenmiş olan Berlin, 2 veya 3 günde gezilebilir bir şehirdir.

Berlin’de Yeme- İçme

Fast- food kültürünün, hareketli kent yaşamı sayesinde bir hayli geliştiği Berlin’de, pretzelin tadına bakmanızı öncelikle tavsiye ederiz. Sade, çikolatalı veya peynirli soslarla tüketilen bu lezzet Berlin’e hastır.

Türk mutfağından dünyaya yayılan döner ve kebep, Berlin’de de oldukça meşhur ve popülerdir.

Spatzle, Senfeier, Berliner Pfannkuche, Berlin’de yiyebileceğiniz en ünlü yöresel lezzetlerin arasındadır.

Berlin’den doğan birayı da ülkenin farklı yerlerinde yapılan çeşitleriyle her yerde bulmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*