Haşema

Haşema

Yaz aylarında denize veya havuza girmeden olmaz. Rahatlamak, serinlemek ve spor yapmak isteyen hanımlar yüzmeyi seçmektedir. Denize, özel kıyafetlerle girmek gerekir. Normal kıyafetlerle denizde yüzmek oldukça zor olacaktır. Haşema, el, yüz ve ayaklar dışında bütün vücudu kaplayan deniz kıyafetidir. Özel malzemeden üretilen ürün tesettür mayosu ve burkini gibi farklı isimlerle de adlandırılmaktadır. İslam’a göre bayanların el, yüz ve ayaklarının dışında vücudunun diğer kısımlarını erkeklere göstermesi haramdır. Yüzmek gibi güzel bir fiili işlerken haramın tercih edilmemesi adına özel bir kıyafet tasarlanmıştır. Spor yaparken de haşemayı tercih edebilirsiniz. Yaz mevsiminin yaklaşmasına paralel olarak haşema ürünlerine olan ilginin de artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Tam da bu noktada yeni nesil haşemaların son derece etkili bir kullanım özelliğine de sahip olduklarını biliyoruz!

Haşemanın Özellikleri

İslam dinine göre hanımlar vücut hatlarını belli etmeyecek kıyafetler giymeli. Spor yaparken veya denize girip çıkarken giyilmek üzere tasarlanan standart kıyafetler vücut hatlarını belli etmekte. Bundan rahatsızlık duyan hanımlar haşemayı tercih eder. Haşema, vücuda yapışmayan özel bir materyalden üretilmektedir. Genel olarak özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Paraşüt kumaştan üretildiği için sudan çıktıktan sonra dahi vücudunuza yapışmadığını göreceksiniz.
  • Tek renk, iki renk gibi farklı renk alternatifleri bulunan ürünler oldukça kalitelidir.
  • Takımlar ortalama 4 parçadan oluşur. Bu parçalar; üst çamaşır, eşarp, tunik ve pantolondur.
  • Dokusu ince olduğundan dolayı çok çabuk kurur. Silkelendiğinde hemen ilk dokusuna yeniden dönmektedir.

Haşema Modelleri

Üst kısmı haşemaların genellikle geniş kalıptan üretiliyor. Vücut hatlarını belli etmemesi adına bu önemli bir özelliktir. Haşema modelleri incelendiğinde çok farklı tasarımların olduğu dikkatleri çekmektedir. Renk yelpazesi son derece geniştir. Rahat hareket edilebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. İnsan sağlığına zarar verecek hiçbir maddeyi içermez. Özel tasarımı nedeniyle yüzme sırasında kullanıcısına zorluk çıkarmaz. Kısa ve uzun kol seçeneği bulunan ürünlerin altlarında pantolon veya tayt bulunur. Ilık su ve sabunla yıkandığında hemen temizlenen Haşema çok çabuk kurma özelliğiyle bilinmektedir. Siz de güncel haşemaları yakından takip ederek; en şık ve kullanışlı olan ürünleri tercih edebilirsiniz. https://www.ihvan.com.tr/hasema internet sayfası da sizlere mükemmel alternatif seçenekler sunacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*