Kocaeli Ajans

Son Dakika Kocaeli Haberleri

Çamaşır Makinesinin Körüğünün Yerinden Çıkması

Çamaşır Makinesinin Körüğünün Yerinden Çıkması

Çamaşır makinesinin kazanı ve kapağı arasında bulunan lastik malzeme makine körüğü olarak isimlendirilir. Hem makine içerisindeki suyun makine içeriye taşmasını sağlayan, hem çamaşırları rahatlıkla yerleştirmeyi sağlar hem de kazanının dönüşü sırasında esnek hareketini mümkün kılar. Bu gibi özellikleri ile çamaşır makinemizdeki körük çok önemli bir göreve sahiptir. Dolayısı ile körükte meydana gelebilecek en basit bir arıza bile çok ciddi arızaları tetikleyebilir. Bu yüzden çamaşır makinesinin körüğünün yerinden çıktığını fark etmişseniz mutlaka Göztepe Arçelik Servisi profesyonel hizmetlerinden yardım almalısınız.

Çamaşır Makinesi Körüğü Yerinden Nasıl Çıkar?

Çamaşır makinesi kazanını kapak kısmındaki ağzını iç yüzeyden çevreleyen körük, makine ön panelinin dış yüzeyine bağlıdır. Bu bağlantı içinde makine kapağının hemen alt yüzeyinde küçük çıkıntı bulunmaktadır. Lastik körüğün yapısı çerçevesinde bu çıkıntıya takılarak, sabitlenir. Ancak bu şekilde kaldığında en ufak harekette yerinden çıkabileceğinden sabitlemek amacı ile özel bir tel kullanılır. Çamaşır makinesinin körüğünün dış kısmına makine çamaşır koyma deliği boyutlarında bir tel takılır. Yaylı olan bu tel sayesinde körüğün sabitlenmesi mümkün olur. Ancak uzun yıllar hayatımızın önemli parçası haline gelen çamaşır makinelerinin körüğündeki bu sabitleyici tel paslanarak, kırılabiliyor ya da gevşeyebiliyor. Bu durumda kazanının dönüşü sırasında körüğün yerinden çıkmasına neden olabiliyor. Eğer körük yerinden çıkmış ise Sultanbeyli Arçelik Servisi personelleri tarafından yeni tel ile sabitleme sağlanıyor.

Çamaşır Makinesi Körüğünün Teli Nasıl Değişir?

Çamaşır makinesinin kapağı altındaki körüğü sabitleyen tel yerinden çıkmış ya da gevşemiş ise yerine takılabilir. Bunun için körük lastiği makine kazan ve kapak arasına doğru şekilde yerleştirilerek, üzerinde yer alan küçük şekillere uygun şekilde sabitlemesi gerçekleştirilir. Daha sonra özel paslanmaz çelikten imal edilen yay, takılır. Bu takım işlemi sırasında telin yaylı bölümünün üst tarafa denk gelmesine dikkat edilmelidir. Sıkıştırma fonksiyonu için kullanıldığından tel biraz gergindir. Dolayısı ile daire şeklinde sabitlemesi biraz zorlayıcı olabilir. Ancak bu aşamada telin fazla şekilde gerilmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü yay aralıklarının genişlemesine ve dolayısıyla da telin gevşemesine neden olunabilir. Bu yüzden bu hassas değişim işleminde profesyonel Bulgurlu Arçelik Servisi desteği alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*