Kocaeli Ajans

Son Dakika Kocaeli Haberleri

Yağız Avcı Adus Motorsport ile Geri Dönüyor

Yağız Avcı Adus Motorsport ile Geri Dönüyor

2019 sezonunda ralliye kısa bir ara veren 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonu Red Bull sporcusu Yağız Avcı, 2020 sezonunda yeni bir oluşum olan Adus Motorsport’un takım direktörü ve ralli pilotu olarak mücadele etmeye hazırlanıyor.

04-05 Nisan tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Ege Rallisi ile sezona başlayacaklarını açıklayan milli ralli pilotu Avcı, “Bu sezon 4 ekiple Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele edeceğiz. Öncelikli hedefimiz Takımlar Şampiyonluğu’nu kazanmak. Öte yandan, altıncı kez Türkiye Ralli Şampiyonu olmayı da hedefliyorum” diye konuştu. Neo Motorspor’un teknik desteğinde 4 otomobille Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası‘nda yer alacak Adus Motorsport adına Yağız Avcı-Onur Vatansever ile Uğur Soylu-Mehmet Köleoğlu Skoda Fabia R5 ile, 2019 Türkiye Ralli Gençler Şampiyonu Buğra Can Kılıç-Ali Emre Yılmaz Mitsubishi Lancer EVO IX ile ve kadın pilot Billur Hasbay da Serhat Öztemir ile birlikte Ford Feista R2 ile takımlar şampiyonluğu hedefiyle start alacaklar.
Adus Motorsport’un yeni bir yapılanma olmasına rağmen iyi bir kimya yakaladıklarını belirten Yağız Avcı, “Adus Otomotiv lüks, spor ve klasik otomobillere yönelik ‘Araca Özel’ servis ve bakım hizmetleri sunan bir şirket. Bununla birlikte Türkiye’den başlayarak, uluslararası motorsporları arenasının en rekabetçi dallarında Türk sporcularını görme misyonunu sahiplenmiş bir firma. Özellikle Türkiye’de potansiyeli olan gençleri ortaya çıkarmak ve motorsporlarına kazandırmak için çalışmalar yapmak istiyorlardı. Ayrıca, sporda cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmak ve kadınların da motorsporlarında kıyasıya mücadele etmesinin önünü açmak hedefleri bulunuyordu. Gelecek planlarını, stratejilerini ve yatırımlarını bu vizyon ile destekleyen şirket, ilk adımını bu sezon bir motorsporları takımı kurarak ve Adus Motorsport markasını oluşturarak attı. Bu bakımdan, birçok noktada birleştik. İlk andan itibaren de önemli bir uyum sağladık. Bizim için iyi fırsat oldu.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*